Strona główna RZESZÓW Zakończona została budowa łącznika S19

Zakończona została budowa łącznika S19 [foto]

0
Reklama

W ubiegłym tygodniu do ruchu drogowego  udostępniona została  droga łącząca węzeł drogi ekspresowej S19 Rzeszów-Południe z drogą powiatową  nr 1408R  w Niechobrzu. Trwa formalny odbiór, ale oznacza to faktyczne zakończenie prac nad jedną z najważniejszych inwestycji prowadzonych przez Powiat Rzeszowski.

Dzięki inwestycji doprowadzono do połączenia drogi S19 z powiatowymi i gminnymi drogami biegnącymi w kierunku Nosówki, Racławówki, Boguchwały i Niechobrza. To ogromne odciążenie dla kierowców borykających się szczególnie z korkami na południowej wylotówce z Rzeszowa w kierunku Boguchwały.

Reklama

– To była jedna z naszych sztandarowych inwestycji. Jej ukończenie znacząco poprawia  komfort jazdy i bezpieczeństwo na drogach, co jest priorytetem w naszej działalności – powiedział starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Wykonawcą robót było konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. i PBI WMB Sp. z o.o. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 29 mln złotych, z czego ok. 14,7 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałe środki pochodziły z budżetów Powiatu Rzeszowskiego, Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz gminy Boguchwała. 

W ramach prac wybudowano nowy obiekt mostowy na rzece Lubcza, przebudowano dwa skrzyżowania zwykłe na skrzyżowania typu rondo oraz wybudowano jedno nowe skrzyżowanie typu rondo, wykonano nawierzchnię asfaltową o łącznej długości ok. 2 km, przebudowano istniejącą infrastrukturę techniczną, powstały też nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Poprzedni artykułWiemy, co było przyczyną zatrucia uczestników kolonii w Bieszczadach
Następny artykułUkraińcy kierowali pojazdami bez uprawnień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!