Strona główna WIADOMOŚCI Ukraińcy kierowali pojazdami bez uprawnień

Ukraińcy kierowali pojazdami bez uprawnień

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie ujawnili kierowców, którzy prowadzili zestawy pojazdów, mimo że nie mieli na nie uprawnień.

5 lipca do odprawy w drogowym przejściu granicznym w Budomierzu zgłosił się 26-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec kierował zespołem pojazdów, którego masa przekraczała 3,5 t. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że kierowca nie ma wymaganego w takich przypadkach prawa jazdy (kat. B+E).

Reklama

Analogiczne zdarzenie miało miejsce dwa dni wcześniej (3 lipca). Mundurowi kontrolujący 38-letniego obywatela Ukrainy ujawnili, że również nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdów powyżej 3,5 tony.

W obu przypadkach były to samochody z lawetami, na których przewożono auta. Funkcjonariusze SG skierują wnioski o ukaranie do sądu, a cudzoziemcom zezwolono na kontynuowanie podróży w fotelu pasażera.

Zgodnie z przepisami za prowadzenie pojazdów pomimo braku uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!