Strona główna BIESZCZADY Zagrożenie lawinowe w Bieszczadach

Zagrożenie lawinowe w Bieszczadach

0
Reklama

Na wspólnym odcinku szlaku czerwonego i niebieskiego na Przełęczy Goprowskiej, została tymczasowo zlikwidowana wiata odpoczynkowa ze względu na jej zły stan techniczny. Budowa nowej wiaty nastąpi w sezonie turystycznym 2024 r. Na dzień dzisiejszy w górach panują warunki zimowe – ogłoszony jest stan zagrożenia lawinowego stopnia pierwszego.

Zwracamy uwagę szczególnie na bardzo duży nawis, jaki utworzył się pod Tarniczką w rejonie niebieskiego szlaku schodzącego z Przełęczy pod Tarnica, na Przełęcz Goprowską – jak informuje GOPR.

Reklama

W Bieszczadach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Opady śniegu oraz wiejący silny wiatr doprowadziły do pojawienia się niewielkiego zagrożenia lawinowego. Zagrożenie występuje głównie w miejscach odłożenia większej ilości śniegu na stromych, zawietrznych stokach tj. przy grzbietach, lejach, zagłębieniach terenowych. Pokrywa śniegu nierównomierna kształtuje się od 10 do 40 cm, w miejscach nawianych do 90 cm. Na większości obszaru pokrywa stabilizowana przez nieprzykrytą roślinność. Szlaki w wielu miejscach zawiane i nieprzetarte. 

Jutro pochmurnie, po południu z możliwymi słabymi opadami śniegu. Temperatury w ciągu dnia do -7°C oraz wiatr zachodni w porywach do 30 km/h.

Reklama
Poprzedni artykułAnastasia mogła zginąć. Trwa zrzutka na jej rehabilitację
Następny artykułPobili się pod klubem. Jedna osoba nie żyje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!