Strona główna SPORT Z Podwórka na Stadion. Już prawie 500 drużyn z Podkarpacia zapisanych

Z Podwórka na Stadion. Już prawie 500 drużyn z Podkarpacia zapisanych

0
Reklama

𝗕𝗹𝗶𝘀𝗸𝗼 𝟱𝟬𝟬 𝗱𝗿𝘂ż𝘆𝗻 𝘇 𝗣𝗼𝗱𝗸𝗮𝗿𝗽𝗮𝗰𝗶𝗮 𝘇𝗴ł𝗼𝘀𝘇𝗼𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗱𝗼 𝗧𝘂𝗿𝗻𝗶𝗲𝗷𝘂 𝘇 𝗣𝗼𝗱𝘄ó𝗿𝗸𝗮 𝗻𝗮 𝗦𝘁𝗮𝗱𝗶𝗼𝗻 𝗼 𝗣𝘂𝗰𝗵𝗮𝗿 𝗧𝘆𝗺𝗯𝗮𝗿𝗸𝘂- poinformował Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Tym samym pobiliśmy wynik sprzed roku, jak również walczymy o nowy rekord- dodał Podkarpacki ZPN.

Reklama

Zgłaszanie drużyn trwa do końca lutego.

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy, dziecięcy Turniej w Europie. W rozgrywkach co roku udział biorą tysiące dzieci z całej Polski, które wspólnie cieszą się grą w piłkę nożną i uczą przeżywania sportowych emocji w atmosferze wzajemnego szacunku. Aspekt wychowawczy to tylko jeden z kilku powodów, dla których warto zgłosić do Turnieju drużynę. 

Turniej rozpoczyna się od etapów regionalnych – gminnych i powiatowych. Udział w nich biorą drużyny z aż 95% powiatów w Polsce. Nieważne, czy pochodzisz z dużego, wojewódzkiego miasta czy z niewielkiej miejscowości, wszyscy uczestnicy rozgrywek mają takie same szanse na udział w ogólnopolskich finałach. 

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to inicjatywa niekomercyjna, a więc nieodpłatna zarówno dla uczestniczących szkół, jak i dla dzieci. Chłopcy i dziewczynki mogą przeżyć wspaniałe, piłkarskie emocje, a rodzice i nauczyciele nie ponoszą za to żadnych opłat.

– Rolą Turnieju jest upowszechnianie piłki nożnej wśród dzieci. Wierzymy, że dzięki udziałowi w rozgrywkach dzieci kochające piłkę nożną znajdą jeszcze większą motywację do trenowania, a te, dla których to dopiero pierwszy kontakt z futbolem na zorganizowanym poziomie, odnajdą w grze nową pasję i będą kontynuować piłkarską przygodę w swoich lokalnych klubach – wyjaśnia Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

Reklama
Poprzedni artykuł102. urodziny ppłka Stefana Michalczaka
Następny artykułKobieta z podejrzeniem zatrucia czadem trafiła do szpitala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj