Strona główna SPORT Z Podwórka na Stadion. Już prawie 500 drużyn z Podkarpacia zapisanych

Z Podwórka na Stadion. Już prawie 500 drużyn z Podkarpacia zapisanych

0
Reklama

𝗕𝗹𝗶𝘀𝗸𝗼 𝟱𝟬𝟬 𝗱𝗿𝘂ż𝘆𝗻 𝘇 𝗣𝗼𝗱𝗸𝗮𝗿𝗽𝗮𝗰𝗶𝗮 𝘇𝗴ł𝗼𝘀𝘇𝗼𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗱𝗼 𝗧𝘂𝗿𝗻𝗶𝗲𝗷𝘂 𝘇 𝗣𝗼𝗱𝘄ó𝗿𝗸𝗮 𝗻𝗮 𝗦𝘁𝗮𝗱𝗶𝗼𝗻 𝗼 𝗣𝘂𝗰𝗵𝗮𝗿 𝗧𝘆𝗺𝗯𝗮𝗿𝗸𝘂- poinformował Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Tym samym pobiliśmy wynik sprzed roku, jak również walczymy o nowy rekord- dodał Podkarpacki ZPN.

Reklama

Zgłaszanie drużyn trwa do końca lutego.

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy, dziecięcy Turniej w Europie. W rozgrywkach co roku udział biorą tysiące dzieci z całej Polski, które wspólnie cieszą się grą w piłkę nożną i uczą przeżywania sportowych emocji w atmosferze wzajemnego szacunku. Aspekt wychowawczy to tylko jeden z kilku powodów, dla których warto zgłosić do Turnieju drużynę. 

Turniej rozpoczyna się od etapów regionalnych – gminnych i powiatowych. Udział w nich biorą drużyny z aż 95% powiatów w Polsce. Nieważne, czy pochodzisz z dużego, wojewódzkiego miasta czy z niewielkiej miejscowości, wszyscy uczestnicy rozgrywek mają takie same szanse na udział w ogólnopolskich finałach. 

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to inicjatywa niekomercyjna, a więc nieodpłatna zarówno dla uczestniczących szkół, jak i dla dzieci. Chłopcy i dziewczynki mogą przeżyć wspaniałe, piłkarskie emocje, a rodzice i nauczyciele nie ponoszą za to żadnych opłat.

– Rolą Turnieju jest upowszechnianie piłki nożnej wśród dzieci. Wierzymy, że dzięki udziałowi w rozgrywkach dzieci kochające piłkę nożną znajdą jeszcze większą motywację do trenowania, a te, dla których to dopiero pierwszy kontakt z futbolem na zorganizowanym poziomie, odnajdą w grze nową pasję i będą kontynuować piłkarską przygodę w swoich lokalnych klubach – wyjaśnia Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!