Strona główna KOLBUSZOWA Kobieta z podejrzeniem zatrucia czadem trafiła do szpitala

Kobieta z podejrzeniem zatrucia czadem trafiła do szpitala

0
Reklama

50-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, z objawami zatrucia tlenkiem węgla, trafiła do szpitala. Gdy przebywała w łazience, straciła przytomność i upadła na podłogę. Strażacy stwierdzili podwyższony poziom stężenia tlenku węgla w jej mieszkaniu. Policjanci przypominają o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i apelują o ostrożność.

Kolbuszowscy policjanci interweniowali w piątek po godz. 23, w jednym z bloków przy ul. Partyzantów w Kolbuszowej, w związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który poinformował, że jego znajoma straciła przytomność. Z relacji mężczyzny wynikało, że kobieta poszła do łazienki i po chwili usłyszał niepokojące dźwięki. Kiedy poszedł sprawdzić, co się stało zauważył, że jego znajoma leży na podłodze i jest nieprzytomna. Mężczyzna wezwał pomoc. Pracujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższony poziom stężenia tlenku węgla. Znajdujący się w łazience piecyk gazowy został rozłączony.

50-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego trafiła do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Reklama

Policjanci ostrzegają przed zabójczym działaniem tlenku węgla. Silny wiatr, brak odpowiedniej wentylacji pomieszczeń, bądź niesprawne piece opałowe, czy piecyki gazowe, często powodują poważne w skutkach zatrucia tlenkiem węgla. Czad jest gazem niewyczuwalnym przez zmysły człowieka (bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku), blokuje dostęp tlenu do organizmu. Aby uniknąć tego typu zagrożeń, warto zainstalować czujkę tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

Pamiętajmy, że do tragedii bardzo łatwo może dojść w niewietrzonych pomieszczeniach. Zaklejanie kratek wentylacyjnych, jak również brak regularnych kontroli drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych, zwiększa ryzyko zatruć. Problem z czadem narasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy dogrzewamy się paląc w kominkach czy piecach. Pamiętajmy o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczmy nasze domy i mieszkania, pozwoli to ochronić nasze życie oraz życie naszych bliskich.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!