Strona główna WIADOMOŚCI XVII Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi

XVII Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi

0
Reklama

W ubiegłą sobotę 9 września, odbył się piknik rodzinny na rzecz solidarności z osobami niepełnosprawnymi.

Gospodarzem tegorocznego pikniku był  Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim.  Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi ma za zadanie łamać stereotypy dotyczące takich osób, przede wszystkim poprzez pokazanie dobrej zabawy.  I taka właśnie odbyła się w ubiegłą sobotę w Sokołowie. Nie zabrakło różnych atrakcji, a całe wydarzenie zakończyła zabawa taneczna.
Impreza, która w tym roku odbyła się po raz 17, został zorganizowana przez  samorząd powiatu rzeszowskiego przy pomocy gmin oraz organizacji pozarządowych. Inicjatywę finansowo wspierana także Samorząd Województwa Podkarpackiego. Oczywiście samorząd wydelegował swoich przedstawicieli, członka zarządu Stanisław Kruczka oraz dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Jerzego Jęczmienionka.  Odczytany został list od marszałka województwa, Władysława Ortyla, który wyraził w nim swoje uznanie dla organizatorów przedsięwzięcia i podkreślił olbrzymią wagę całego wydarzenia, ponieważ nie można nikogo wykluczać ze społeczeństwa z powodu choroby:

Dzięki  stowarzyszeniom i pracy wolontariuszy, niepełnosprawni odzyskują poczucie własnej wartości i godności, zawierają nowe znajomości i przyjaźnie, często też wychodzą z własnymi pomysłami


Źródło: podkarpackie.pl

Reklama
Reklama