Strona główna KOLBUSZOWA Wyrwał kobiecie torebkę i uciekł. 17-latek zatrzymany

Wyrwał kobiecie torebkę i uciekł. 17-latek zatrzymany

0
Reklama

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Kolbuszowa, który kilka dni temu napadł na 78-letnią kobietę, wyrwał jej torebkę i uciekł. Wczoraj został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy. Młody mężczyzna odpowie za przestępstwo zuchwałej kradzieży.

We wtorek około 19.30, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży torebki, do której doszło obok jednego z bloków przy ulicy Jana Pawła II w Kolbuszowej. O zdarzeniu powiadomił mężczyzna, do którego drzwi zapukała pokrzywdzona 78-latka. Kobieta poinformowała go, że chwilę wcześniej została napadnięta przez nieznanego jej mężczyznę. Z jej relacji wynikało, że idąc obok jednego z bloków przy ul. Jana Pawła II, zza kontenerów ze śmieciami, wybiegł zamaskowany mężczyzna, który wyrwał jej torebkę. W trakcie szarpaniny kobieta wywróciła się, a sprawca uciekł.

Reklama

Przerażona 78-latka poszła do najbliższego mieszkania i powiedziała o zaistniałej sytuacji. Mężczyzna powiadomił Policję i natychmiast wybiegł za sprawcą, ale już go nie było. Znalazł on tylko porzuconą przez złodzieja torebkę, w której brakowało portfela i telefonu. Jak ustalili policjanci w portfelu znajdowało się kilkadziesiąt złotych.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalali szczegółowy przebieg zdarzenia i zabezpieczyli ślady. W trakcie wykonywanych czynności pokrzywdzona 78-latka, źle się poczuła. Wezwany na miejsce zespół ratowników medycznych, przetransportował ją do szpitala.

Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego kolbuszowskiej jednostki. Policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 17-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Wczoraj nastolatek został zatrzymany. Młody mężczyzna przyznał się do winy i wyjaśnił, że dopuścił się tego czynu, ponieważ potrzebował pieniędzy. Policjanci odzyskali skradziony portfel oraz telefon.

17-latek odpowie za przestępstwo tzw. kradzieży zuchwałej. Dziś usłyszy prokuratorskie zarzuty.  

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!