Strona główna NISKO Wyprzedzał na zakręcie i zderzył się z ciężarówką. 18-latek stracił prawko

Wyprzedzał na zakręcie i zderzył się z ciężarówką. 18-latek stracił prawko

0
Reklama

Dziś rano doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. 18-letni kierowca wyprzedzając inne auto na zakręcie zderzył się z prawidłowo skręcającą ciężarówką. Młody kierowca stracił prawo jazdy, czeka go sąd.

18-letni kierowca miał prawo jazdy zaledwie od 2 miesięcy. Swoją niebezpieczną jazdą doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym. 18-latek podróżował ze swoją siostrą. Na zakręcie drogi, pomimo zakazu,wyprzedzał inny pojazd osobowy. Jadąc z dużą prędkością nie zdążył wyhamować i na skrzyżowaniu uderzył w prawidłowo skręcający pojazd ciężarowy. 

Reklama

Peugeot zjechał do rowu. Na miejsce zostało skierowane pogotowie. Na szczęście nic się nikomu nie stało. Pasażerka peugeota po udzieleniu pierwszej pomocy, została przekazana tacie.  

Z uwagi na niebezpieczną i nieodpowiedzialną jazdę przy złych warunkach drogowych oraz krótki okres posiadania uprawnień, policjanci odstąpili od nałożenia na 18-latka mandatu karnego. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy i skierowani wniosek o ukaranie do sądu. 

Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!