Strona główna BIESZCZADY Wspólna akcja GOPR-u i SG. Pomogli kobiecie z urazem nogi

Wspólna akcja GOPR-u i SG. Pomogli kobiecie z urazem nogi [foto]

0

W rejonie Bukowego Berda w Bieszczadach strażnicy graniczni z placówki w Ustrzykach Górnych oraz ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR udzieli pomocy młodej kobiecie z urazem nogi. Bez ich pomocy nie mogłaby samodzielnie zejść ze szlaku.

Zgłoszenie o osobie potrzebującej pomocy otrzymał wczoraj (15 września) dyżurny centralnej stacji GORP w Sanoku. Okazało się, że młoda uczestniczka obozu doznała urazu nogi.  Bieszczadzcy ratownicy ściśle współpracujący ze strażnikami granicznymi, poprosili mundurowych o wsparcie.  Już wielokrotnie wspólnie pomagali potrzebującym.

Bukowe Berdo to masyw górski na wysokości ponad 1200 metrów. Szczytowe partie stanowią połoniny z licznymi skałkami. Wczoraj występowała tam duża wilgotność i zamglenie.

Z placówki Straży Granicznej w akcji uczestniczył kpt. SG Paweł Stańko oraz st. chor. szt. SG Bogusław Ślazyk. Po służbie to z pasji również ratownicy górscy. Mają wieloletnie doświadczenie.

Połączony zespół przemieszczał się m.in. samochodem terenowym SG, natomiast w najwyższe partie ratownicy dotarli już quadem ratowniczym. Na miejscu zapewnili poszkodowanej niezbędną pomoc i bezpiecznie przetransportowali do Ustrzyk Górnych.

Poprzedni artykułTechnikum Leśne w Lesku świętowało 50-lecie istnienia
Następny artykułPobił się z bratem. Okazało się, że jest poszukiwany
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj