Strona główna WIADOMOŚCI Wraca obowiązkowa służba wojskowa

Wraca obowiązkowa służba wojskowa

0
Reklama

Wraca czarny sen wszystkich osób sceptycznych wobec koncepcji odbycia służby w wojsku. Jest już raczej przesądzone, że obowiązkowa służba wojskowa wraca na dobre. Fakt ten został potwierdzony przez rzecznik PiS-u, poseł Elżbietę Witek. 


Jakie są główne powody, którymi kieruje się partia rządząca przy wdrażaniu swojego projektu? Przede wszystkim PiS tym krokiem- stosujący antyrosyjską retorykę- chce wzmocnić bezpieczeństwo kraju poprzez wyszkolenie ludzi gotowych do walki z ewentualnym najeźdźcą. Ponadto, jak wykazują posłowie ugrupowania, Europa jest w stanie skrajnej agonii, brak urodzeń, anarchia i morderstwa na ulicach najważniejszych europejskich miast są problemami, które w przyszłości mogą rzutować również na bezpieczeństwo naszego kraju.
Powszechny pobór do wojska został zlikwidowany za rządów koalicji PO-PSL. Niektórzy eksperci zarzucają poprzednim rządom, że tą ustawą całkowicie rozbroili Polaków i pozbawili naród oraz państwo zdolności obronnych.
Za rządów PiS ta sytuacja ma zostać zmieniona – Obowiązkowa służba będzie obowiązywać roczniki +1998. Młodzi po badaniach, jeśli się nie uczą będą kierowani do koszar. Powołanie trafi nawet do rezerwistów oraz osób u których dawniej przyznano grupę „D” – powiedziała Witek.
Wielu ekspertów sądzi, że powrót obowiązkowej służby poprawi sytuacje Polski jeśli chodzi o rozwój osobisty mężczyzn. Obronność naszego kraju spadła tak bardzo, że w razie konfliktu zbrojnego naszego kraju będą bronić ludzie starsi.
Warto podkreślić, że na Podkarpaciu jest najwyższy odsetek osób chcących wstąpić do armii, a jednocześnie gotowych bronić ojczyzny przed agresją z zewnątrz. Słowa te potwierdzają twarde dane. W zeszłym roku chęć zatrudnienia w jednostce 21 Brygady Strzelców Podhalańskich wykazało 140 osób z całego województwa, podczas gdy miejsc w jednostce było jedynie 6. Reszta chętnych musiała szukać angażu w województwach ościennych lub na zachodzie kraju.
 
 
Źródło: wrealu24.pl
 

Reklama
Poprzedni artykułBartoszewski przegrał z ks. Czuchrą. Rzecz o zmianie nazwy ulicy w Rzeszowie
Następny artykułMPK Rzeszów ułatwi jutro powrót z meczu Polska-Szwajcaria