Strona główna WIADOMOŚCI Wigilia dla samotnych i kiermasz charytatywny w Raniżowie

Wigilia dla samotnych i kiermasz charytatywny w Raniżowie

0
Reklama

W Raniżowie zaplanowany został Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód przeznaczony zostanie na rzecz dalszej rehabilitacji Agnieszki Zapasek. Kiermasz odbędzie się obok kościoła parafialnego w godzinach 8:00-13:00. Organizatorami kiermaszu są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie, KGW w Raniżowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Raniżowskiej, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Raniżowie, Zespół Pieśni i Tańca „Lesiaki”.

Agnieszka Zapasek w zeszłym roku uległa nieszczęśliwemu wypadkowi, skutkującemu poważnym urazem mózgu – Agnieszka przebywa obecnie w Donum Corde w Budach Głogowskich, czeka ją długa i wymagająca rehabilitacja. Wigilia dla samotnych W Woli Raniżowskiej o godz. 17:00 zaplanowana została Wigilia dla osób samotnych. Spotkanie wigilijne odbędzie się w remizie strażackiej OSP Wola Raniżowska.

Reklama

Organizatorami spotkania są: KGW w Woli Raniżowskiej, Wójt Gminy Raniżów – Władysław Grądziel, sołtys wsi Wola Raniżowska – Józef Raczek, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie.

Dotychczasowymi wydarzeniami świątecznymi na terenie gminy Raniżów były: Akcja „Ubieramy choinkę” obok budynku Urzędu Gminy Raniżów, w której wzięły udział dzieci z przedszkoli i żłobka z terenu Raniżowa, wraz z wójtem gminy – Władysławem Grądzielem. Dzieci miały również okazję spotkania z Mikołajem.

We wszystkich placówkach edukacyjnych: szkołach, przedszkolach, żłobku , Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym, w domu seniora Donum Corde odbyły się spotkania z Mikołajem z okazji Mikołajek. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizował coroczny konkurs plastyczny „Bombka Bożonarodzeniowa”, który cieszył się niezmiennie dużym zainteresowaniem.

Wśród planowanych, lecz odleglejszych w czasie wydarzeń okołoświątecznych są: Zabawy Sylwestrowe w raniżowskiej Bacówce, w remizie OSP w Staniszewskiem i w Mazurach. XII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez GOKSiR Raniżów – termin zgłoszeń mija 29 grudnia. XXV Gminny Przegląd Teatrzyków Jasełkowych organizowany przez GOKSiR Raniżów. Termin zgłoszeń mija 15 stycznia.

Reklama
Poprzedni artykułZamaskowany groził w sklepie. Rozpoznano go po głosie
Następny artykułMaja walczy z ciężkimi chorobami. Mundurowi włączają się w pomoc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!