Strona główna KROSNO Maja walczy z ciężkimi chorobami. Mundurowi włączają się w pomoc

Maja walczy z ciężkimi chorobami. Mundurowi włączają się w pomoc

0
Reklama

Maja Pawłowska, córka policjanta z Krosna walczy z ciężką chorobą. Z pomocą ruszają mundurowi, którzy w ostatnim czasie pomogli wielu dzieciom, m.in. Poli Matuszek, Frankowi Karasiowi oraz dzieciom z Polski tj Kindze Rydz i Jasiowi Janowiak .

Obecnie zakończona została zbiórka na Natanka Salwacha syna policjanta z Jarosławia.

Reklama

Maja, urodziła się jako wcześniak w 33. tygodniu ciąży. Wtedy jednak nie wiedzano jeszcze, z czym będą musieli się zmierzyć rodzice. Pierwsze problemy pojawiły się w okolicach 8. miesiąca życia, gdy rozwój ruchowy nie postępował… 

Diagnoza padła parę miesięcy później, gdy rezonans magnetyczny potwierdził blizny po niedotlenianiu okołoporodowym. Mózgowe Porażenie Dziecięce. Mimo iż początkowo życie przewróciło się do góry nogami, wiedzieliśmy, że musimy zrobić wszystko, by jej pomóc- podają na stronie zrzutki rodzice dziewczynki.

Maja walczy z kurczowym porażeniem mózgowym, niedowładem spastycznym, opóźnionym rozwojem psychomotorycznym w następstwie niedotlenienia okołoporodowego i wcześniactwa, wzmożonym napięciem nerwowym w kończynach dolnych.

Mundurowi pomagają dzieciom włączają się w akcję pomocy dla dziewczynki. Jej rozwój wymaga systematycznej i długotrwałej rehabilitacji, tylko dzięki której Maja ma szansę stanąć na własnych nóżkach i samodzielnie chodzić. Koszty turnusów rehabilitacyjnych, specjalistycznych sprzętów i ortez oszacowano na ponad osiemdziesiąt tysięcy złotych!

Reklama
Poprzedni artykułWigilia dla samotnych i kiermasz charytatywny w Raniżowie
Następny artykułJarmark i Bieg Mikołajkowy w Dubiecku [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!