Strona główna #ZwiedzamyPodkarpacie Wieża widokowa w Mucznem ma już rok. Odwiedziło ją 100 tys. osób

Wieża widokowa w Mucznem ma już rok. Odwiedziło ją 100 tys. osób

0
Reklama

Dokładnie przed rokiem Nadleśnictwo Stuposiany udostępniło dla odwiedzających nową wieżę widokową zlokalizowaną na grzbiecie Jeleniowatego nad Mucznem. Umożliwia ona dalekie obserwacje bieszczadzkich połonin i doliny górnego Sanu. Leśnicy szacują, że w ciągu minionego roku odwiedziło to miejsce około 100 tysięcy turystów.

– Do tej pory Muczne znane było głównie z zagrody pokazowej żubrów i szlaku na Bukowe Berdo, ale od momentu otwarcia wieży wyraźnie zwiększył się ruch turystyczny na grzbiecie Jeleniowatego, a idący na ten punkt widokowy mają okazję być też na Brenzbergu, ważnym dla nas miejscu pamięci narodowej – mówi Ewelina Baran, specjalistka ds. edukacji z Nadleśnictwa Stuposiany. – Mamy też świadomość, że udostępnienie atrakcji w lasach gospodarczych odciąża przeludnione szlaki na połoninach.

Reklama

Platforma na Jeleniowatem z widokiem, zarówno na polskie, jak i ukraińskie Bieszczady, umiejscowiona jest 32 metry nad ziemią, prowadzi na nią 180 schodów.

– Przez cały ten czas śledziliśmy reakcje turystów, w zdecydowanej większości pozytywne, otrzymaliśmy wiele cennych uwag, setki pytań oraz opinii; za wszystkie serdecznie dziękujemy i oczywiście wykorzystujemy je w swej pracy – dodaje Ewelina Baran.

Rekordy odwiedzających zanotowano też w ekspozycji przyrodniczej przy Centrum Promocji Leśnictwa, coraz chętniej turyści zaglądają do niedawno utworzonego arboretum krzewów rodzimych nad potokiem Muczny, gdzie można odetchnąć po trudach górskiej wędrówki. W tym roku nadleśnictwo zbudowało nowy parking, pozwalający nieco rozładować bardzo duży ruch samochodowy w dolinie.

źr. RDLP Krosno

Reklama
Poprzedni artykułPrzechodziła bez odblasków w miejscu niedozwolonym i została potrącona
Następny artykułStraciła panowanie nad autem, uderzyła w drzewo i spadła ze skarpy [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj