Strona główna HISTORIA Wiecie jak wyglądały podkarpackie lasy w 1944?

Wiecie jak wyglądały podkarpackie lasy w 1944?

0
Reklama

Ujawnione niedawno archiwalne zdjęcia lotnicze z 1944 roku, przedstawiające lasy podkarpackie, w których posiadaniu jest RDLP w Krośnie. Z uwagi na duże zainteresowanie społeczne pod koniec kwietnia w RDLP w Krośnie odbyła się konferencja prasowa poświęcona udostępnionemu portalowi „Historia podkarpackich lasów na zdjęciach lotniczych z 1944 roku”.

Podczas konferencji porównano  stan lasów podkarpackich sprzed 80 lat z obecnym obrazem lotniczym tych terenów. To pierwszy taki projekt na terenie kraju, a z jego efektem można się zapoznać pod adresem: https://geoportal-krajowy.pl/historia-podkarpackich-lasow.

Reklama

Podczas konferencji dr Wojciech Krukar – specjalista ds. historii Podkarpacia i toponomastyki zaprezentował swoje analizy i wnioski na temat archiwalnych zdjęć lotniczych, omówił kontekst historyczny, demograficzny i geograficzny związany z fotografiami.

Antoni Łabaj, ekspert w dziedzinie fotogrametrii i fotografii lotniczej, zaprezentował sam portal, który pozwala na porównanie archiwalnych zdjęć z obecnym stanem lasów podkarpackich. Przedstawił także techniczne aspekty fotografii lotniczej, takie jak wykorzystanie technologii fotogrametrycznych do celów urządzania lasu, jak również dla użytku powszechnego obywateli. 

Reklama
Poprzedni artykułNaprawy gwarancyjne na obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77) – zmiana organizacji ruchu
Następny artykułDzień Dziecka w Rzeszowie nie tylko 1 czerwca! Nadchodzi 8. Festiwal KINOLUB!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj