Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 46-letnia mieszkanka gminy Wiązownica, która pomimo wypitego alkoholu wsiadła za kierownicę audi. Kobieta zlekceważyła sygnał do zatrzymania. Okazało się, że miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna grozi 46-letniej mieszkance gminy Wiązownica, która wsiadła za kierownicę audi pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Policjanci z jarosławskiej drogówki, we wtorek tuż przed północą na ul. Sanowej w Jarosławiu, chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującą audi. Kobieta zlekceważyła sygnał świetlny, nie zatrzymała się i dynamicznie wykonała manewr skrętu w lewo wjeżdżając na teren stacji paliw.

Kierująca została zatrzymana przez funkcjonariuszy na terenie stacji. Wyczuwalny był od niej silny zapach alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie  wykazało, że kobieta miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Policjanci uniemożliwili jej dalszą jazdę, zatrzymując jednocześnie prawo jazdy. Teraz o dalszym losie 46-latki zadecyduje sąd.

źr. KPP Jarosław