Strona główna TARNOBRZEG W terenie zabudowanym jechał125 km/h. Stracił na 3 miesiące prawo jazdy

W terenie zabudowanym jechał125 km/h. Stracił na 3 miesiące prawo jazdy

0
Reklama

47-letni kierowca toyoty, w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 125 km/h. Za popełnione wykroczenie, mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał wysoki mandat i punkty karne. Po raz kolejny apelujemy o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED, na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty avensis. 47-letni mężczyzna kierujący pojazdem, znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, pędził 125 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość o 55 km/h.

Reklama

Za popełnione wykroczenie, 47-letni mieszkaniec Sandomierza, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy, został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych i punktami karnymi.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy, po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Nadejście zimowej aury sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne i mogą być niebezpieczne. Częste opady śniegu i deszczu powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża. Pamiętajmy, aby jechać wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

Reklama
Poprzedni artykułKierował oplem będąc kompletnie pijany
Następny artykułPoszukiwany do zapłaty grzywny wpadł podczas kontroli drogowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!