Strona główna TARNOBRZEG Kierował oplem będąc kompletnie pijany

Kierował oplem będąc kompletnie pijany

0
Reklama

Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca opla astry, który wiózł koleżankę jej własnym samochodem. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami ponieważ stracił je 2015 roku. W świetle obowiązujących przepisów kierowcy opla, grożą surowe konsekwencje. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W sobotę przed godz. 17, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, zawrócili uwagę na jadącego opla astrę, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą ma bełkotliwą mowę, a w pojeździe czuć alkohol.

Reklama

Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało w organizmie 31-letni mieszkańca Tarnobrzega 3,41 promila alkoholu. Obok pijanego kierowcy siedziała, 44-letnia właścicielka opla astry, która była trzeźwa.

To nie jedyne przewinienie jakiego dopuścił się mężczyzna. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 31- latek, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż stracił je w 2015 roku. W świetle obowiązujących przepisów, kierowcy opla, grożą surowe konsekwencje.

Zgodnie z art.178a§ 4 kodeksu karnego sprawca przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, który był uprzednio karany za to przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto kierowcy za to przestępstwo grozi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas wszystkich. Zdecydowany sprzeciw i reagowanie w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu może przyczynić się do uniknięcia wypadku, kolizji bądź innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Spadnie mokry śnieg i deszcz. Czeka nas oblodzenie
Następny artykułW terenie zabudowanym jechał125 km/h. Stracił na 3 miesiące prawo jazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!