Strona główna TARNOBRZEG W środku nocy wyszła z domu w piżamie. Straciła orientację w terenie

W środku nocy wyszła z domu w piżamie. Straciła orientację w terenie

0
Reklama

Policjanci z Tarnobrzega odnaleźli zaginioną kobietę. 80-latka była zmarznięta i zmęczona. Mundurowi, do czasu przybycia karetki, zaopiekowali się kobietą. Policjanci apelują – nie przechodźmy obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy.

Dzisiejszej nocy, tuż przed godz. 1, dyżurny tarnobrzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące 80-letniej mieszkanki osiedla Serbinów, która wyszła z domu pozostawiając otwarte drzwi. O sprawie poinformowała sąsiadka kobiety, która chwilę wcześniej miała z nią kontakt. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że starsza pani cierpi na zaniki pamięci i ubrana była w samą piżamę. Dzisiejszej nocy panowały minusowe temperatury, dlatego natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

Reklama

Po kilkudziesięciu minutach mundurowi odnaleźli kobietę. 80-latka pieszo pokonała znaczną odległość, była przemarznięta i wystraszona, trudno było z nią nawiązać kontakt. Wychłodzona 80-latka została przekazana załodze pogotowia ratunkowego. Na szczęście okazało się, że jej stan zdrowia jest dobry i po przebadaniu wróciła do domu, a o fakcie powiadomiono jej rodzinę.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne w skutkach może być nawet kilka godzin spędzonych w takich warunkach, zwłaszcza dla osób bezdomnych lub będących pod wpływem alkoholu. Jeśli widzimy takie osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zadzwońmy na numer alarmowy 112. Podjęta interwencja i udzielona pomoc, może uratować ludzkie życie.

Reklama
Poprzedni artykułNie żyje porucznik Henryk Atemborski. W kwietniu skończyłby 94 lata
Następny artykułNadchodzi ocieplenie. IMGW ostrzega przed roztopami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj