Strona główna RZESZÓW W Rzeszowie powstał na majówkę tymczasowy punkt szczepień przeciw Covid-19

W Rzeszowie powstał na majówkę tymczasowy punkt szczepień przeciw Covid-19

0

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka poinformowała o szczegółach majówkowej akcji szczepień przeciw COVID-19, która będzie realizowana w Rzeszowie. Osoby znajdujące się się w uprawnionej grupie wiekowej i mające już e-skierowanie, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Od 1 do 3 maja przy ulicy Grunwaldzkiej 15 w Rzeszowie będzie funkcjonował tymczasowy punkt szczepień.  W gotowości będzie 14 stanowisk szczepiących. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z akcji wszystkie osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i mają już e-skierowanie. Kadra szczepiąca będzie czekać w godzinach od 8.00-18.00. Pamiętajmy, że szczepienia przeciw COVID-19 to nasza ogromna szansa na powrót do normalności –  podkreśliła wicewojewoda Jolanta Sawicka.

1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, natomiast 3 maja  osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie. Należy mieć przy sobie dowód osobisty!

Jak poinformowała zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Jolanta Tomczyk-Fila, oprócz specjalnego kontenera przeznaczonego na mobilny punkt szczepień, dostępne będą stanowiska szczepiące w obiekcie Urzędu. – Przygotowaliśmy z podmiotem leczniczym 14 zespołów szczepiących, 7 stanowisk rejestracji. Jesteśmy w stanie wszczepić dziennie około 800 osób. Dołożymy wszelkich starań, aby akcja przebiegła w sposób sprawny i bezpiecznyW realizacji będą pomagać nam żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – powiedziała Jolanta Tomczyk-Fila.

O realizacji Narodowego Programu Szczepień w naszym województwie mówiła Iwona Karasowska-Stepaniak – zastępca dyrektora do spraw medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie. – W tej chwili mamy na Podkarpaciu mamy 453 populacyjnych punktów szczepień oraz 29 punktów powszechnych . Dziennie szczepimy prawie 15 tys. osób – zaznaczyła.

W dzisiejszej konferencji prasowej uczestniczył podkarpacki państwowy inspektor sanitarny Adam Sidor, który przypomniał, że od 26 kwietnia do 2 maja obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień, któremu w tym roku przyświeca hasło „Zapobiegać. Ochraniać. Uodporniać”.  Inicjatywa promuje podstawowe przesłanie, iż szczepienia są niezbędne do zapobiegania chorobom oraz do ochrony życia. Obecna sytuacja związana z epidemią SARS-CoV-2 uwidoczniła, jak ważna jest profilaktyka oraz zapewnienie ochrony przed chorobami zakaźnymi.

Poprzedni artykuł17 osób zmarło po amantadynie? Dr Bodnar odpiera zarzuty
Następny artykułZamknięte szkoły, kwarantanna? Zobacz, jak w Polsce walczono z epidemią 60 lat temu (foto)
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here