Strona główna KOBIETA W Rzeszowie pojawiły się billboardy o niecodziennym wyglądzie

W Rzeszowie pojawiły się billboardy o niecodziennym wyglądzie

0

Niecodzienne reklamy to tak naprawdę promocja naszego podkarpackiego telefonu zaufania. Na czym polega cała inicjatywa? Pomysłodawcy chcą, aby każda kobieta, która rozważa aborcję, mogła znaleźć pomoc.

Obrona poczętego ale nienarodzonego życia na Podkarpaciu była do tej pory skupiona głównie na uświadamianiu czym jest aborcja. Organizowano również marsze i pikiety w obronie nienarodzonych dzieci – to było wsparcie pośrednie. Była jednak pewna luka, brakowało bezpośredniego wsparcia, dla pań które zaszły w nieplanowaną ciążę.

Często w mediach mówi się o ”korzyściach” płynących z dokonania aborcji. Głosy mówiące o tym, że jest to zabijanie, które może być tragiczne w skutkach dla matki, są niestety ledwo słyszalne. Chodzi tu o przede wszystkim problemy psychiczne po dokonaniu aborcji, wyrzuty sumienia i sztuczne hamowanie instynktu macierzyńskiego.
W odpowiedzi na te potrzeby powstał ”Podkarpacki Telefon Zaufania”. Ma on charakter lokalny, po to, aby każda kobieta z Podkarpacia wiedziała, że może liczyć na wsparcie i poradę. Czy aborcja to ostateczność? Powstanie ”Podkarpackiego Telefonu Zaufania” jest dowodem na to, że w przypadku nieplanowanej ciąży można zasięgnąć porady osoby, której można zaufać.
Motywatorem do powstania projektu była wiara i działanie Mary Wagner. Zachęcamy do lektury na temat tej osoby.

Poprzedni artykułPolacy nie chcą nosić maseczek
Następny artykułPolicja sprawdza respektowanie wytycznych wz. z pandemią