Strona główna NISKO W Racławicach upamiętnią śp. mjr Marię Mirecką-Loryś

W Racławicach upamiętnią śp. mjr Marię Mirecką-Loryś

0
Reklama

W najbliższy piątek w Racławicach k. Niska odbędzie się wieczór pamięci, poświęcony zmarłej mjr Marii Mireckiej-Loryś, pochodzącej z podkarpackiej ziemi komendantce NZW-AK w okresie wojny.

O 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. w parafii pw. św. Stanisława BM, o godzinie 19:00 rozpocznie się właściwa część Wieczoru w Katolickim Domu Kultury „Arka”. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Wczoraj i Jutro oraz Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” im. Rodziny Mireckich. Wieczór Pamięci został objęty patronatem Lucjusza Nadbereżnego prezydenta miasta Stalowa Wola.

Reklama

zisiaj niestety pozostaje nam już sama pamięć o bohaterce, która nie tylko podbiła nasze serca dobrocią i życzliwością, ale także zaraziła nasze umysły niezłomnością i odwagą oraz patriotyzmem w najczystszej postaci!

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy razem z nami, chcą wspominać niezwykłą postać, która jeszcze przecież nie tak dawno była razem z nami!- podają organizatorzy.

W czasie wieczornicy głos zabierze syn zmarłej, Jan Loryś. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Wczoraj i Jutro, Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” im. Rodziny Mireckich we współpracy z IPN, Młodzieżą Wszechpolską. Nasza redakcja objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Reklama
Poprzedni artykułZłamali obowiązuje na drodze prawo. Stracili prawo jazdy
Następny artykułNastolatki kradły kosmetyki w sklepie. Czeka je kara

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!