Strona główna RZESZÓW W niedzielę kolejny dzień Rzeszów Bike Festival. Będą utrudnia w ruchu i...

W niedzielę kolejny dzień Rzeszów Bike Festival. Będą utrudnia w ruchu i zmiany trasy MPK

0
Reklama

W ten weekend w Rzeszowie odbywa się Rzeszowski Festiwal Rowerowy „Rzeszów BIKE Festival”. W niedzielę kolejną częścią tej imprezy ma być wyścig kolarski, który będzie przebiegał ulicami Rzeszowa. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w ruchu i zmian tras MPK.

Rzeszów Bike Festival to zupełnie nowa impreza w kalendarzu rzeszowskich wydarzeń kulturalnych i sportowych. Dwudniowe święto rowerowe zostało podzielone na dwie lokalizacje. W sobotę całe wydarzenie rozgrywa się w Parku Sybiraków. Natomiast w niedzielę akcja przeniesie się na rzeszowski Rynek, gdzie ulicami Rzeszowa najpierw przejedzie Rzeszowska Parada Rowerowa. Kolejnym punktem będzie Szosowe Kryterium Uliczne, którego trasa prowadzi od rzeszowskiego Rynku po głównych ulicach Rzeszowa.

Reklama

W związku z tym pojawią się utrudnienia na niektórych rzeszowskich ulicach. Trasa wyścigu będzie przebiegała ul. Słowackiego gdzie na wysokości ul. Króla Kazimierza umiejscowiono start. Następnie zawodnicy przejadą ulicami Matejki, Plac Farny, Moniuszki, al. Cieplińskiego, al. Piłsudskiego al. Rejtana, al. Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Słowackiego do ul. Króla Kazimierza, gdzie będzie meta zawodów.

Od godziny 10.30 do godz. 14.00, ulice: Słowackiego (od ul. Kościuszki), Matejki, Plac Farny, Moniuszki, Kilara (od Mostu Zamkowego do ul. Słowackiego) zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. W tych samych godzinach na al. Cieplińskiego (od wysokości ronda Żołnierzy Wyklętych) zamknięte zostaną dwa pasy ruchu w kierunku al. Piłsudskiego. Podobnie na al. Piłsudskiego, al. Rejtana, al. Kopisto i Moście Zamkowym zamknięte zostaną dwa pasy ruchu.

Trasę i przylegające do niej skrzyżowania nadzorowane będą przez policjantów z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy.

W związku ze zmianami w organizacji ruchu Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił plan objazdów dla autobusów komunikacji miejskiej. Dotyczy on linii: 0B, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ,15, 16, 17, 18, 19, 22, 25, 26, 27, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 37, 38, 44, 47, 48, 53, 57, 58, 59.

Na linii 0B kursy w godz. 11:44 – 13:44 zostaną zawieszone. Na pozostałych wymienionych wyżej liniach nastąpią zmiany tras. Szczegóły można znaleźć na stronie ZTM.

Źródło: ZTM; Urząd Miasta Rzeszowa

Reklama
Poprzedni artykułPonad 3 promile alkoholu, wpadł, bo nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej
Następny artykułMaksymilian Sitek czwartym wzmocnieniem Stali Mielec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!