Reklama

Maksymilian Sitek został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec. 20-latek przychodzi do Mielca na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Nasz nowy zawodnik może grać zarówno w pomocy, jak i w ataku.

Maksymilian Sitek (ur. 04.12.2000) pochodzi z Rzeszowa i jest wychowankiem miejscowej Stali. W wieku 13 lat przeniósł się do Legii Warszawa, gdzie łącznie spędził pięć lat. W Legii grał w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W sezonie 2017/18 zagrał w nich 25 spotkań, w których zdobył 4 bramki i zaliczył jedną asystę.

W kolejnym sezonie wrócił na Podkarpacie. Trafił do drugoligowej wówczas Siarki Tarnobrzeg, którą prowadził Włodzimierz Gąsior. Nasz były trener bez żadnych obaw postawił na 18-letniego wtedy zawodnika, a ten odpłacał mu się bardzo dobrą grą. W sezonie 2018/19 w barwach Siarki zdobył 2 bramki i zaliczył 3 asysty.

Reklama

Następny sezon to kolejny krok do przodu i transfer do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Tu znów trafił na trenera rodem z Mielca – Tomasza Tułacza. To właśnie w barwach Puszczy zagrał jeden z najlepszych meczów w swojej karierze, który, jak się później okazało, zapewnił mu również transfer do Podbeskidzia Bialsko-Biała. Przeciwko bielszczanom po jego akcji gola strzelił Michal Klec, a sam 16 minut później wpisał się na listę strzelców. Mecz zakończył się remisem 2:2. Łącznie w Puszczy zagrał w 23 meczach, w których zdobył 2 bramki i zaliczył 6 asyst.

Maksymilian Sitek przez ten czas wciąż był zawodnikiem Legii Warszawa, wypożyczonym do kolejnych klubów. W sierpniu 2020 roku został wykupiony przez Podbeskidzie Bielsko-Biała. W Podbeskidzie w 18 meczach w PKO BP Ekstraklasie zdobył jedną bramkę.

Teraz trafia do PGE FKS Stali Mielec na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu. W naszej drużynie będzie występował z numerem 11.

Reklama
Poprzedni artykułW niedzielę kolejny dzień Rzeszów Bike Festival. Będą utrudnia w ruchu i zmiany trasy MPK
Następny artykułStal Mielec wysoko pokonała Stal Rzeszów w meczu kontrolnym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj