Strona główna LUBACZÓW W Horyńcu Zdroju rozbudują teren uzdrowiska

W Horyńcu Zdroju rozbudują teren uzdrowiska

0
Reklama

Województwo Podkarpackie otrzyma nieodpłatnie działkę w Horyńcu-Zdroju. Nieruchomość pozwoli na dalszy rozwój spółki uzdrowiskowej. Pisemną decyzję ministra rolnictwa i rozwoju wsi przekazał w Rzeszowie Jerzy Borcz, dyrektor oddziału terenowego Rzeszów, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Jerzy Borcz przekazał oficjalną decyzję ministra na ręce marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. 

Reklama

Cieszę się, że mogę przekazać na ręce pana marszałka decyzję o przekazaniu 60 arów działki w Horyńcu. Minister rolnictwa zdecydował o nieodpłatnym przekazaniu terenu na potrzeby samorządu województwa, by samorząd przekazał je następnie dla uzdrowiska. Ale ostatecznym beneficjentem tej decyzji będą kuracjusze i goście kurortu i dokładnie o to nam  chodzi – mówił w czasie spotkania z dziennikarzami Jerzy Borcz. 

Dyrektor rzeszowskiego KOWR-u wspomniał o przekazanych do tej pory przez KOWR, a dokładnie jego poprzedniczkę Agencję Nieruchomości Rolnych – działkach na potrzeby Horyńca. 

W 2010 roku uzdrowisko otrzymało 3 hektary. Teraz kolejne 60 arów przekazane zostaje samorządowi województwa, bo uzdrowisko jest samorządową spółką. Te grunty z pewnością zostaną dobrze spożytkowane, aby Horyniec Zdrój mógł się rozwijać – podkreślał Jerzy Borcz. 

Oficjalne przejęcie nieruchomości nastąpi w przyszłym tygodniu. Uzdrowisko otrzymuje dwie działki w Horyńcu Zdroju o powierzchni 0,3470 ha oraz 0,2328 ha.

Grunty są niezbędne, aby myśleć o przyszłości uzdrowiska i świadczonych tam usług. Mamy pomysły i plany a do ich realizacji niezbędne są tereny. Chcemy rozwinąć zarówno obszar wokół sanatorium „Jawor”, jak i Domu Zdrojowego . Zależy nam, aby zyskały nowy walor, jeszcze piękniejszego otoczenia,. Bo właśnie tego oczekują kuracjusze przyjeżdżający do Horyńca – mówił w czasie konferencji marszałek Władysław Ortyl, dziękując za przekazane grunty – Planujemy także zakup pół hektara gruntu od osoby prywatnej. Musimy inwestować w rozwój uzdrowiska – zaznaczył marszałek. 

Dotychczasowy właściciel – Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, gospodarujący Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa przekazuje samorządowi województwa obie działki nieopłatnie. Działki te zostaną przekazane z przeznaczeniem na tereny rekreacyjno-wypoczynkowe dla kuracjuszy i pacjentów uzdrowiska „Uzdrowisko-Horyniec”, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Spółka zamierza wykorzystać je jako teren rekreacyjny dla kuracjuszy w ramach wspomagania prowadzonych kuracji. Działki wkomponują się w kompleks sanatorium „Jawor” i „Dom Zdrojowy”. Wartość rynkowa przekazanych nieruchomości to ponad 400 tysięcy złotych. 

źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułLepsza ochrona przeciwpowodziowa w powiecie tarnobrzeskim 
Następny artykułGroźne zderzenie osobówki z łosiem [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!