Strona główna RZESZÓW W drodze na służbę pomogła rannemu motocykliście

W drodze na służbę pomogła rannemu motocykliście

0
Reklama

Znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i profesjonalizmem wykazała się kom. Małgorzata Tendera – policjantka oddziału prewencji, która pomogła rannemu motocykliście. Wspólnie z ratownikiem medycznym, który także przejeżdżał obok, udzielili 41-latkowi pierwszej pomocy i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

We wtorek rano, w Rudnej Małej, jadąca do służby komisarz Małgorzata Tendera, zauważyła leżący na jezdni motocykl i siedzącego nieopodal mężczyznę. Policjantka przypuszczała, że doszło do jakiegoś zdarzenia drogowego. Zjechała na pobocze i podeszła do mężczyzny. Ustaliła, że 41-letni motocyklista, kilka minut wcześniej zderzył się z kierującym samochodem osobowym. 54-letni kierujący audi wyjeżdżał z drogi hotelowej i najprawdopodobniej nie ustąpił motocykliście pierwszeństwa przejazdu.

Reklama

Poszkodowany uskarżał się na ból nogi, był wyraźnie osłabiony i ogólnie potłuczony. Szczęśliwie się złożyło, że na miejscu obecny był również ratownik medyczny, który także przejeżdżał obok i się zatrzymał.

Wspólnie z funkcjonariuszką zaopiekowali się poszkodowanym motocyklistą. Kom. Małgorzata Tendera położyła rannego w bezpiecznym miejscu. Podejrzewając, że jego noga jest złamana, ustabilizowała ją. Pomogła też ratownikowi medycznemu, który przygotował go do podania kroplówki. Oboje zaopiekowali się 41-latkiem do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala.

Poprzedni artykułChciał ukryć się przed policją na cmentarzu
Następny artykuł„Swego nie znacie”? Co warto wiedzieć o Nowym Żmigrodzie (FOTO, VIDEO)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!