Strona główna MIELEC VI Podkarpackie Pokazy Lotnicze za nami!

VI Podkarpackie Pokazy Lotnicze za nami! [foto, video]

0
Reklama

Tu w Mielcu, i tu na Podkarpaciu lotnictwo jest jednym ze składników naszego DNA, odkilku pokoleń, bo już od ponad 85 lat. Mam nadzieję, że to wydarzenie obok dobrej zabawy, będzie także świetną promocją naszego wkładu w rozwój przemysłu lotniczego – mówił marszałek Władysław Ortyl otwierając VI Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Impreza gości w Mielcu już po raz trzeci. 

Organizatorami wydarzenia są:Samorząd Województwa Podkarpackiego, miasto Mielec, spółka Lotnisko Mielec, Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. 

Bardzo się cieszę, że pokazy lotnicze znów goszczą w Mielcu. Podkarpacie lotnictwem stoi i chcemy to pokazać, że ta nasza inteligentna specjalizacja ma się dobrze. Bo my na lotnictwo stawiamy. To właśnie tu, w Mielcu 85 lat temu zrodziło się lotnictwo. Możemy powiedzieć, że spotykamy się w bastionie lotniczym Polski – mówił marszałek Władysław Ortyl -serdecznie witam wszystkich widzów pokazów i cieszę się, że razem świętujemy nasze lotnicze święto-podkreślał marszałek, dziękując wszystkim współorganizatorom. 

Na rozpoczęcie imprezy zaprezentował się desant Stowarzyszenia Mieleckich Spadochroniarzy, którzy na ziemię wyskoczyli z AN2. 

Reklama

Stowarzyszenie miłośników skoków spadochronowych istnieje od ponad dwóch dekad. Jak mówią twórcy – jego celem jest kultywowanie historii, tradycji i obyczajów spadochroniarzy oraz pielęgnowanie pamięci o ich dokonaniach oraz popularyzowanie i rozwój spadochroniarstwa także poprzez integrację między pokoleniami. 

Poprzedni artykułZaginął w Norwegii, znaleziono go na granicy z Ukrainą
Następny artykułŚwięto Jagód w Połomi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!