Strona główna ZDROWIE Używanie tej pasty do zębów jest niebezpieczne

Używanie tej pasty do zębów jest niebezpieczne

0
Reklama

Od lat 40 XX wieku zaczęto dodawać do past do zębów niebezpieczny pierwiastek o nazwie fluor pod pozorem zapobiegania próchnicy, stosowany jest do dziś prawie na całym świecie. 

 
Fluor jest bardzo toksycznym pierwiastkiem, działającym mocniej niż cyjanowodór, używany w komorach gazowych przez Niemców pod nazwą Cyklon B. W strumieniu gazowym fluoru pali się szkło, metal, a nawet woda.
Spożycie fluoru nawet w bardzo niewielkich dawkach może doprowadzić do śmierci, przypadków takich było co najmniej kilka. Dodawany do past pierwiastek według naukowców zmniejsza ruchliwość plemników i doprowadza do bezpłodności, zmniejsza iloraz inteligencji i zwiększa ryzyko zachorowania na raka.
Wiele prac naukowych potwierdza związek fluoru z takimi chorobami jak demencja, choroby mięśni, obniżenie ilorazu inteligencji, nadpobudliwość, rak kości czy chorobami tarczycy.
Sprawdź czy Twoja pasta do zębów ma w swoim składzie fluor, a jeśli tak, to wyrzuć ją do kosza, a znajdź produkty niezawierające tego składnika.
 
 
 

Reklama
Poprzedni artykułArcybiskup Mieczysław Mokrzycki i Marek Strączek „Zasłużeni dla Województwa Podkarpackiego”
Następny artykułRzeszów: Zatrzymano dyrektorów sądów. Są oskarżenia