Strona główna JAROSŁAW Uwierzyła oszustce i straciła 65 tysięcy złotych

Uwierzyła oszustce i straciła 65 tysięcy złotych

0
Reklama

Blisko 65 tysięcy złotych straciła 63-letnia mieszkanka gminy Roźwienica. Uwierzyła kobiecie podającej się za jej synową i przekazała pieniądze, które miały pomóc uniknąć odpowiedzialności. Policja ostrzega przed takimi telefonami. Bądźmy ostrożni, gdy ktoś domaga się pieniędzy, nawet wtedy, gdy podaje się za kogoś z rodziny. Nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym. Jeśli mamy wątpliwości dzwońmy do Policji – numer alarmowy 112.

We wtorek, dyżurny z komendy w Jarosławiu otrzymał zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy od 63-letniej mieszkanki gminy Roźwienica. Jak ustalili funkcjonariusze, do pokrzywdzonej na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za jej synową. Rozmówczyni poinformowała, że spowodowała wypadek, potrąciła kobietę i żeby sprawa nie trafiła do sądu, potrzebuje pieniędzy. W trakcie rozmowy pokrzywdzona podała swój numer telefonu komórkowego. Krótko po tym, na telefon 63-latki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta z Mielca. Potwierdził słowa kobiety o wypadku i potrzebie przekazania pieniędzy kurierowi, który jak podał przyjedzie do jej domu.

Reklama

Zgłaszająca podjęła z banku 50 tys. złotych. Po powrocie spakowała do pudełka gotówkę, także oszczędności, jakie miała w domu oraz złotą biżuterię. Pudełko przekazała nieznanemu mężczyźnie, który przyjechał samochodem oznaczonym jako TAXI. Po odebraniu przesyłki, do 63-latki ponownie zadzwoniła kobieta, żeby potwierdzić przekazanie pieniędzy. Podczas tej rozmowy oszustka poinformowała, że zadzwoni później.

63-latka dopiero po pewnym czasie zorientowała się, że została oszukana. Gdy skontaktowała się z prawdziwą synową, dowiedziała się, że nie miała ona żadnego wypadku i nie prosiła o pieniądze. Wtedy kobieta o sprawie poinformowała policjantów.

Policja ostrzega przed takimi połączeniami. Nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom bez względu na okoliczności. Nie dokonujmy przelewów na wskazane przez te osoby konta. Nie podawajmy przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego miejsca zamieszkania i oszczędności. Nigdy nie ulegajmy presji czasu, którą wywierają oszuści. W każdym takim przypadku rozłączmy rozmowę, konsultujmy się z członkami rodziny i weryfikujmy informacje przekazywane nam przez telefon. W przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby z prośbą o przekazanie pieniędzy, należy bezzwłocznie poinformować Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Reklama
Poprzedni artykułO krok od tragedii. Pod wędkarzami załamał się lód
Następny artykułWypadek w Iskrzyni. Policja bada przyczyny zdarzenia [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj