Strona główna WIADOMOŚCI Uroczysta inauguracja roku akademickiego Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uroczysta inauguracja roku akademickiego Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

0
Reklama

Wczoraj w sali balowej Zamku w Łańcucie miała miejsce wyjątkowa jubileuszowa uroczystość. Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodził swoje dziesięciolecie połączone z inauguracją roku akademickiego 2017/2018.


W wydarzeniu uczestniczyli sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Aleksander Bobko oraz wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch. Na uroczystej inauguracji roku akademickiego zgromadziło się blisko 200 słuchaczy Łańcuckiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a uroczystość uświetnił chór uniwersytecki.
Ważną częścią uroczystości było wręczenie przez wicewojewodę Piotra Pilcha odznaczenia państwowego przyznanego postanowieniem Prezydenta RP z dnia 18 maja 2017 r. za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej na rzecz ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymała Janina Kozicka.
W swoim wystąpieniu wicewojewoda podkreślił, jak ważne w obecnych czasach demograficznego starzenia się społeczeństwa są organizacje i stowarzyszenia skupiające osoby starsze, które pozwalają im wciąż się rozwijać, dokształcać i integrować.
Wykład inauguracyjny wygłosił sekretarz stanu Aleksander Bobko
Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Łańcucie już dziesiąty rok. W ramach jego działalności odbywają się wykłady, seminaria, zajęcia ruchowe, informatyczne, lektoraty języków obcych oraz integracyjne wyjazdy terenowe.
źr. UW w Rzeszowie

Reklama
Poprzedni artykułOddolny protest „obrońców Konstytucji” w Rzeszowie. Czy aby na pewno?
Następny artykułDominik Gujda ze szkółki Stali Łańcut powołany do Reprezentacji U11