Strona główna POLITYKA Oddolny protest „obrońców Konstytucji” w Rzeszowie. Czy aby na pewno?

Oddolny protest „obrońców Konstytucji” w Rzeszowie. Czy aby na pewno?

0
Reklama

Od kilku dni osoby niechętne rządzącemu Prawu i Sprawiedliwości, starają się zmobilizować ludzi o podobnych poglądach, do manifestacji przeciwko polityce ekipy Beaty Szydło.
Protest ma odbyć się w niedzielę 8 października w Rzeszowie. Jego głównym celem będzie obrona – zagrożonej w mniemaniu manifestujących – Konstytucji. Pikieta rozpocznie się o godzinie 15 na ulicy 3 Maja. Organizatorkami wydarzenia są Lidia Górska oraz Bogna Kuśnierz, które kilka dni temu założyły wydarzenie na facebooku. Organizatorki starają się w ten sposób dotrzeć do osób o podobnych poglądach i zachęcić je do wzięcia udziału w manifestacji.
Z opisu wydarzenia możemy się dowiedzieć:
Występujemy jako OBYWATELE, nie reprezentując żadnej partii, nie promujemy żadnego stowarzyszenia. Jesteśmy wierni słowom preambuły : „my, Naród Polski..” Przyjdź i wesprzyj nas, pokaż, że nie zgadzasz się na deptanie Konstytucji! Spotykamy się w niedzielę w okolicach pomnika Tadeusza Nalepy.
Organizatorki wydarzenia dumnie o sobie mówią, że są zwykłymi obywatelami, które nie reprezentują żadnej organizacji. Czy aby na pewno? Lidia Górska na swoim profilu internetowym obnosi się z sympatią względem Komitetu Obrony Demokracji. Warto podkreślić, że organizatorka jest mocno związana z nieformalną grupą Rebelianty Podkarpackie. Jaki profil ideowy prezentuje owa formacja? Jak można dowiedzieć się z wpisów w internecie, jest to nieformalna grupa ludzi, przyjaciół, którzy poznali się prawie dwa lata temu, a od paru miesięcy ściśle współpracują dla jednej idei, której na imię Demokracja. 
Drugą z organizatorek jest Bogna Kuśnierz, również aktywistka Rebeliantów Podkarpackich. Ostatnimi czasy dała się poznać jako sprawna organizatorka. Udało jej się, z sukcesem przeprowadzić m.in. zbiórkę, której celem było zebranie 1000 zł na nagłośnienie dla Podkarpackich Rebeliantów.
Reasumując, obie organizatorki w swoim facebookowym wydarzeniu informują o oddolnym i apartyjnym charakterze manifestacji, tłumacząc zainteresowanym że są zwykłymi obywatelkami niezrzeszonymi w żadnej z organizacji. Jak widać fakty są zgoła inne. Obie panie angażują się – z czym zresztą się nie kryją – w ramach działającej od kilku miesięcy organizacji Rebelianty Podkarpackie. Czyżby wyrastała na Podkarpaciu konkurencja względem KODu a może nowy sojusznik, w walce z rządem? Przekonamy się wkrótce.
Źródło zdjęcia: facebook
 
 

Reklama
Poprzedni artykułZnajdą się pieniądze na S-19 z Babicy do Barwinka i obwodnicę Łańcuta?
Następny artykułUroczysta inauguracja roku akademickiego Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku