Strona główna STRZYŻÓW Uratowano przed wychłodzeniem zdezorientowanego mężczyznę

Uratowano przed wychłodzeniem zdezorientowanego mężczyznę

0
Reklama

Dzięki dzielnicowemu z posterunku w Niebylcu, udało się uratować przed wychłodzeniem 49-letniego mieszkańca powiatu strzyżowskiego. Mężczyzna, wracając od znajomego, zgubił się, a na zewnątrz panowała niska temperatura. Policjant odnalazł 49-latka leżącego w śniegu.

W poniedziałek po godz. 16, policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje, a sposób w jaki mówił, mógł świadczyć, że znajdował się pod działaniem alkoholu.

Reklama

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Sytuacja była poważna ze względu na panujące warunki atmosferyczne i niską temperaturę. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna może znajdować się w miejscowości Wyżne. W związku z tym, udał się tam także dzielnicowy z Posterunku Policji w Niebylcu asp. szt. Paweł Kocząb, który znał dobrze ten teren. Podczas sprawdzenia jednej z dróg gminnych w tej miejscowości, w rejonie lasu, na polach, funkcjonariusz zauważył leżącą w śniegu osobę. Natychmiast udzielił pomocy mężczyźnie. W trakcie czynności okazało się, że to 49-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, którego szukali policjanci.

Mężczyzna twierdził, że pił wcześniej alkohol u znajomego, po czym postanowił wrócić do domu, jednak w związku z zapadającym zmrokiem oraz silnymi opadami śniegu, stracił orientację w terenie i się zgubił. Dodał, że w obawie o swoje życie i zdrowie, zadzwonił na numer alarmowy.

Dzięki szybkiemu działaniu dzielnicowego udało się uratować 49-letniego mężczyznę.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które zwłaszcza w nocy przebywają na otwartym powietrzu. Już kilka godzin spędzone w takich warunkach, może mieć tragiczne skutki dla ludzkiego organizmu. Jeśli widzimy osoby, które znajdują się w okolicznościach zagrażających ich zdrowiu lub życiu, a ich zachowanie wzbudzi nasz niepokój, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Reagujmy i szukajmy pomocy. 

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek. Auto uderzyło w ogrodzenie, kierowca zginął na miejscu
Następny artykułNie żyje 26-letni siatkarz z Jasła. Grał mimo amputowanej ręki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!