Strona główna JAROSŁAW Uratowali kobietę z pożaru. Pracowite święta strażaków z Jarosławia

Uratowali kobietę z pożaru. Pracowite święta strażaków z Jarosławia

0
Reklama

W dniu 27 grudnia 2021 roku  o godzinie 10:13 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu odebrało zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań bloku mieszkalnego przy ul. Przemyskiej. W chwili przybycia strażaków gęsty dym wydobywał się z okna na pierwszym piętrze.

Po dokonaniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy zbudowali linię gaśniczą po klatce schodowej. Aby dostać się do wewnątrz konieczne było siłowe otwarcie drzwi wejściowych. Okazało się, że w wyniku pożaru spaleniu uległa  m.in. kuchnia  wraz z całym wyposażeniem.

Reklama

W mieszkaniu, na wersalce, strażacy odnaleźli leżącą na plecach nieprzytomną  starszą kobietę. Poszkodowaną natychmiast ewakuowano na kondygnację poniżej, gdzie udzielono jej KPP. Kobieta miała niewielkie  oparzenia na twarzy, podstawowe  funkcje życiowe były zachowane. Po podaniu tlenu poszkodowana odzyskała przytomność. Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki pogotowia, przekazano ją ZRM i przetransportowano do COM w Jarosławiu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się uratować życie kobiety.

W ramach prowadzonych działań sprawdzono cały pion klatki schodowej na obecność tlenku węgla. Sprawdzono też czy w innych mieszkaniach nie ma osób poszkodowanych.

Akcja strażaków została zakończona o godz. 11:28 . W działaniach uczestniczyło 16 strażaków PSP i OSP oraz 5 samochodów pożarniczych.

Niespełna kilka minut po powrocie do remizy o godzinie 11:31 służba dyżurna odebrała kolejne zgłoszenie o pożarze.  Tym razem zapalił się budynek gospodarczy w miejscowości Surmaczówka. Po dojeździe pierwszych zastępów ratowniczych stwierdzono,  że z jednego, z pomieszczeń przybudówki przyległej do domu mieszkalnego  wydobywają  się duże ilości  dymu.

Z przeprowadzonego rozpoznania i wywiadu ustalono, że na strychu palącego się budynku znajduje się nagromadzone siano. Natomiast sam właściciel podjął nieudana próbę ugaszenia pożaru w wyniku czego doznał   poparzeń  twarzy. Strażacy natychmiast  zbudowali linię gaśniczą i podali dwa prądy gaśnicze w natarciu jeden bezpośrednio do palącego się pomieszczenia a drugi na poddasze budynku. Jednocześnie udzielono poszkodowanemu KPP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki pogotowia, mężczyznę przekazano  ZRM i przetransportowano do COM w Jarosławiu. Po lokalizacji pożaru wyrzucono na zewnątrz tlące się siano i dokładnie przelano wodą.

Akcję gaśniczą zakończono o godzinie 13:47. W działaniach uczestniczyło 30 strażaków PSP i OSP oraz 6 pojazdów pożarniczych.     

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Waldemar Czernysz, źr. gov.pl

Reklama
Poprzedni artykułKolejna seniorka straciła sporo oszczędności. Policja apeluje
Następny artykułNie żyje porucznik Henryk Atemborski. W kwietniu skończyłby 94 lata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj