Strona główna JAROSŁAW Kolejna seniorka straciła sporo oszczędności. Policja apeluje

Kolejna seniorka straciła sporo oszczędności. Policja apeluje

0
Reklama

71-letnia mieszkanka Jarosławia straciła 30 000 złotych metodą „na policjanta”. Oszustom po raz kolejny udało się okraść starszą kobietę.

Oszust, podający się za funkcjonariusza, nakłonił mieszkankę Jarosławia do przelania pieniędzy na wskazany rachunek bankowy. Jarosławska policja apeluje, w szczególności do osób starszych, o ostrożność w kontaktach telefonicznych, zwłaszcza gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Przypominamy także o tym, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Reklama

Wczoraj, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy od 71-letniej mieszkanki Jarosławia. Jak ustalili funkcjonariusze, do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz przedstawił się z imienia i nazwiska oraz podał nr legitymacji służbowej. Oświadczył kobiecie, że ktoś się włamał na jej konto bankowe. Poprosił, żeby rozmowa została w tajemnicy, bo policja ma już namierzonych sprawców. Poinformował seniorkę, że w ramach współpracy z policją ma wpłacać 30 tys. zł na wskazane konto bankowe, co ma przyspieszyć złapanie sprawców.

Kobieta nie podejrzewając złych intencji dzwoniącego, udała się do banku i wybrała 10 tys. zł. Pozostałą kwotę zabrała z domu i całość gotówki wpłaciła na podany przez oszusta rachunek bankowy w innej placówce. Po dokonaniu przelewu, kobieta spaliła potwierdzenie wpłaty, gdyż takie były polecenia dzwoniącego mężczyzny.

Dopiero po pewnym czasie mieszkanka Jarosławia zorientowała się, że została oszukana. Sprawa została zgłoszona policjantom.

Policja ostrzega przed takimi połączeniami. Nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom, bez względu na okoliczności, ani nie dokonujmy przelewów na wskazane przez te osoby konta. Nie podawajmy przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego miejsca zamieszkania i oszczędności. Nigdy nie ulegajmy presji czasu, którą wywierają oszuści. W każdym takim przypadku konsultujmy się z członkami rodziny i weryfikujmy informacje przekazywane nam przez telefon. W przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby z prośbą o przekazanie pieniędzy, należy bezzwłocznie poinformować Policję pod nr alarmowym 112.

Reklama
Poprzedni artykułWpadł do odbycia kary przez cieknącą z sufitu wodę
Następny artykułUratowali kobietę z pożaru. Pracowite święta strażaków z Jarosławia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!