Strona główna JAROSŁAW Umorzono śledztwo ws. śmierci 42-latka w czasie policyjnej interwencji

Umorzono śledztwo ws. śmierci 42-latka w czasie policyjnej interwencji

0
Reklama

PAP podała, że śledztwo prowadzone w sprawie śmierci 42-letniego mężczyzny, który zmarł podczas policyjnej interwencji, nie posiada znamion czynu zabronionego i zostaje umorzone.

Przypomnijmy, do feralnego zdarzenia doszło we wrześniu 2022 r. w Radymnie.

Reklama

42-letni mężczyzna miał pokłócić się ze swoją siostrą. Ta po awanturze wezwała policję. Policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę w pobliskim sklepie. Portal Nowiny 24 przekazał, że świadkowie poinformowali, iż podczas wyprowadzania mężczyzny, funkcjonariusze powalili go na ziemię. Miał być agresywny wobec policjantów. 42-latek stracił przytomność. Mimo szybko podjętej akcji reanimacyjnej, jego życia nie udało się uratować.

Sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że bezpośrednią przyczyną jego śmierci było duszenie.

Obrażenia wewnętrzne powstały na skutek ucisku, który można określić jako duszenie. Jako przyczynę zgonu biegły wskazał więc zatrzymanie krążenia w mechanizmie zadławienia– przekazała Beata Starzecka zastępca Prokuratora Okręgowego w Przemyślu.

Biegły stwierdził ponadto, że u denata doszło do złamania rożka kości gnykowejNiemniej po otwarciu zwłok okazało się, że na jego ciele zauważone są przekrwienia i wylewy krwawe. Mowa o przekrwieniach opon mózgowych, mięśnia sercowego i płuc– podano.

Biegli orzekli, że chwyt zastosowany przez policjantów, którzy tuż po zdarzeniu byli zawieszeni w swoich obowiązkach, był prawidłowy.

Uwzględniając wszystkie okoliczności interwencji, wiedzę, jaką mieli jadąc na tę interwencję, to, co się działo na początku interwencji i później, w jej poszczególnych etapach, biegli uznali, że funkcjonariusze mieli prawo, żeby co najmniej siłę fizyczną zastosować- stwierdziła prokurator Beata Starzecka z PO w Przemyślu.

Reklama
Poprzedni artykuł15-latka potrącona na oznakowanym przejściu
Następny artykułZnaleziono pieniądze. Czekają na odbiór w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!