Strona główna WIADOMOŚCI Ukraińskie i litewskie fałszywe dokumenty na granicy

Ukraińskie i litewskie fałszywe dokumenty na granicy

0
Reklama

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali dwa fałszywe prawa jazdy. Dokumentami posłużyli się cudzoziemcy wjeżdżający do Polski.

24 września do odprawy w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 61-letni obywatel Niemiec. Cudzoziemiec do kontroli okazał m.in. litewskie prawo jazdy. Dokument od razu wzbudził wątpliwości mundurowych co do jego autentyczności. W wyniku szczegółowej analizy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że prawo jazdy zostało podrobione. Po zakończonych czynnościach cudzoziemiec kontynuował podróż jako pasażer.

Z kolei cztery dni wcześniej (20 września) mundurowi z Korczowej nie dali się nabrać na ukraińską fałszywkę. Nieprawdziwym prawem jazdy posłużył się 44-letni obywatel Ukrainy. W wykryciu fałszerstwa kluczowe okazało się doświadczenie funkcjonariuszy oraz doskonała znajomość zabezpieczeń dokumentów.

Reklama

W obu przypadkach cudzoziemcy przyznali się do zarzutu wykorzystania fałszywych dokumentów i dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Reklama
Poprzedni artykułPędził w zabudowanym ponad 100 km/h
Następny artykułRuszyło śledztwo ws. śmiertelnego wypadku na A4 w Rudnej Małej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!