Strona główna RZESZÓW Ruszyło śledztwo ws. śmiertelnego wypadku na A4 w Rudnej Małej

Ruszyło śledztwo ws. śmiertelnego wypadku na A4 w Rudnej Małej

0
Reklama

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 22 września 2023 roku na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Rudna Mała, spełniającego ustawowe znamiona katastrofy drogowej, to jest przestępstwa z art. 173 § 1 i 2 k.k. w zb. z art. 155 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

W toku dotychczasowych czynności ustalano, że zdarzenie miało miejsce ok. godziny 8:50. Kierujący autobusem marki Iveco Wojciech M., jadąc prawym pasem ruchu od Dębicy, w pewnym momencie zaczął zmieniać pas ruchu z prawego na lewy, jakby w celu wyprzedzenia jadącego przed nim pojazdu. W tym czasie lewym pasem ruchu poruszał się pojazd marki BMW, kierowany przez Dariusza D. Pojazd marki BMW uderzył prawą przednią stroną w tył autobusu, w wyniku czego pojazd marki BMW zatrzymał się na pasie zieleni pomiędzy przeciwnymi kierunkami ruchy, a autobus dachując uderzył w bariery pomiędzy jezdniami i na nich się zatrzymał. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo około 100 metrów bariery rozdzielającej przeciwległe kierunki ruchu. Ustalono, że obaj kierujący byli trzeźwi. Od obu pobrano próbki krwi do dalszych badań.

Reklama

Autobus, który brał udział w wypadku, w momencie zdarzenia przewoził osoby biorące udział w wycieczce do Arboretum w Bolestraszycach organizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy. Było to 11 pełnoletnich wychowanków oraz 3 opiekunów wycieczki. Na miejscu zdarzenia śmierć poniosło dwóch wychowanków. Pozostali wychowankowie z obrażeniami nie zagrażającymi ich życiu zostali przetransportowani do szpitali na terenie Rzeszowa. Jeszcze tego samego dnia 8 osób wypisano ze szpitala. Natomiast jedna z wychowanków, została poddana pilnej operacji.

Na miejscu zdarzenia w dniu 22 września 2023 roku wykonano szereg czynności procesowych pod nadzorem prokuratora. Przeprowadzono oględziny zwłok, po czym przewieziono ciała do Prosektorium Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. W sprawie wykonano nadto szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia wraz ze sporządzeniem dokumentacji fotograficznej oraz oględziny powypadkowe pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Zabezpieczono pojazdy biorące udział w wypadku.

Na obecnym etapie prowadzonego postępowania, nie sposób jednoznacznie określić przyczyny zaistniałego zdarzenia.

Obecnie w śledztwie realizowane są dalsze czynności, w szczególności zostanie dopuszczony dowód z opinii biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Zabezpieczona od kierujących krew przekazana zostanie do badań toksykologicznych. Konieczne będzie także przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłych oraz pozyskanie z placówek medycznych dokumentacji z leczenia pozostałych pokrzywdzonych.

Reklama
Poprzedni artykułUkraińskie i litewskie fałszywe dokumenty na granicy
Następny artykułW Pysznicy otwarto nowy posterunek policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!