Strona główna WIADOMOŚCI Ukrainki miały w paszportach fałszywe stemple

Ukrainki miały w paszportach fałszywe stemple

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce ujawnili w tym roku już ponad 100 nieprawdziwych odbitek stempli kontroli granicznej. Kolejne fałszywki wpadły podczas kontroli paszportów należących do dwóch obywatelek Ukrainy.

17 lipca 30-letnia obywatelka Ukrainy posłużyła się paszportem z 8 nieprawdziwymi stemplami kontroli granicznej. Odbitki pochodziły rzekomo z litewskich i hiszpańskich portów lotniczych. Kobieta przyznała się do zarzutu posłużenia się fałszywym dokumentem, złożyła wyjaśnienia i została ukarana grzywną w wysokości 1000 złotych.

Reklama

Do podobnego zdarzenia doszło zaledwie 4 dni wcześniej (13 lipca). Funkcjonariusz sprawdzający paszport obywatelki Ukrainy zakwestionował autentyczność dwóch odbitek stempli litewskiej kontroli granicznej.  Nieprawdziwe stemple miały potwierdzać rzekomy wylot z Wilna, a następnie powrót do tego miasta. Kobieta przyznała się do wykorzystania fałszywek i dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili już ponad 280 nieprawdziwych dokumentów. W potwierdzeniu fałszerstw pomógł specjalistyczny sprzęt do badania dokumentów oraz międzynarodowa współpraca służb.

Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Burze z gradem na południu regionu
Następny artykułPolicyjny pościg za 18-latkiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!