Strona główna RZESZÓW Ukrainiec chciał zabić kolegów nożem. Trafił do aresztu

Ukrainiec chciał zabić kolegów nożem. Trafił do aresztu

0

Zarzuty usiłowania zabójstwa usłyszał 19-letni obywatel Ukrainy, który zaatakował i zranił nożem dwóch swoich kolegów, również obywateli Ukrainy. Pokrzywdzeni z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi życiu trafili do szpitala. Po zdarzeniu podejrzany zbiegł z mieszkania, w którym doszło do ataku. W sobotę rano zgłosił się do komisariatu i został zatrzymany. Przesłuchany przez prokuratora przyznał się do winy. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w piątek, około godz. 3 w mieszkaniu przy ul. Rejtana. Przed blokiem interweniujący policjanci zastali rannego 19-letniego mężczyznę, któremu pomocy udzielała załoga karetki pogotowia. W mieszkaniu, które wspólnie wynajmowali mieli przebywać jeszcze dwaj jego koledzy. W środku policjanci znaleźli rannego 21-latka, natomiast trzeci mieszkający z pokrzywdzonymi mężczyzna, prawdopodobny sprawca, uciekł przez balkon.

Dwie osoby z poważnymi obrażeniami w szpitalu. Jak doszło do zranienia?


Obydwaj pokrzywdzeni, obywatele Ukrainy, mieli obrażenia w postaci ran ciętych i kłutych. W stanie zagrażającym życiu zostali przewiezieni do szpitala.Na miejscu zdarzenia policjanci z udziałem technika kryminalistyki oraz prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Ustalili również świadków mogących mieć informacje o zdarzeniu. Jednocześnie funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie zbiegłego 19-latka.
Ostatecznie poszukiwany mężczyzna, w sobotę rano sam zgłosił się do komisariatu na Nowym Mieście i został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu.
Po zatrzymaniu podejrzanego przesłuchał prokurator. 19-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty usiłowania zabójstwa. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowania wobec niego aresztu tymczasowego.
W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące, podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

Poprzedni artykułMielecka Stal zawalczy dziś o 1/8 rozgrywek Pucharu Polski
Następny artykułPolicjanci udaremnili wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków