Strona główna WIADOMOŚCI Ukraińcy ze skradzionymi samochodami na granicy

Ukraińcy ze skradzionymi samochodami na granicy

0
Reklama

Dwa auta o szacunkowej wartości 78 tys. zł zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Medyce i Korczowej. To pierwsze w tym roku pojazdy z przestępstwa ujawnione na podkarpackiej granicy.

Późnym wieczorem 4 stycznia do kontroli na wyjazd z Polski w przejściu granicznym w Medyce zgłosił 43-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował osobówką marki Toyota Camry. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi z SG wykryli ingerencję osób nieuprawnionych w pole numerowe VIN. Pojazd o szacunkowej wartości 35 tys. zł zatrzymano, a dalsze czynności przeprowadzą specjaliści ze Straży Granicznej.

Kilka godzin później (5 stycznia) w przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano Volkswagena Jetta, którego dane figurowały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Osobówką kierowała 32-letnia obywatelka Ukrainy, która chciała wyjechać z Polski. W trakcie kontroli granicznej mundurowi ustalili, że pojazd skradziono niespełna 2 miesiące temu w Chorwacji i jest on poszukiwany przez tamtejsze służby. Auto o szacunkowej wartości 43 tys. zł zatrzymano, a następnie razem z kierującą przekazano policjantom z Radymna.

Reklama

W 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 140 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 9,5 mln zł.

Reklama
Poprzedni artykułRozbudują sieć łączności radiowej PSP. To pierwsza taka w Polsce
Następny artykułPTG Sokół Łańcut wygrywa z Mistrzem Polski [video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!