Strona główna KROSNO Ukraińcy z fałszywymi wynikami testów na Covid-19 zatrzymani na granicy

Ukraińcy z fałszywymi wynikami testów na Covid-19 zatrzymani na granicy

0
Reklama

W Krościenku Straż Graniczna ujawniła fałszywe, negatywne wyniki testów na koronawirusa. Posłużyli się nimi obywatele Ukrainy podróżujący do Polski.

Cztery kobiety oraz mężczyzna — obywatele Ukrainy, zgłosili się wczoraj (20 stycznia) do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Krościenku. Podróżując wspólnie samochodem, jechali w cech turystycznych i na zakupy. Oprócz paszportów biometrycznych do kontroli przedstawili negatywne wyniki na obecność koronawirusa. Strażnik graniczny weryfikujący dokumenty od razu zwrócił uwagę na nieprawidłowości. Z przedstawionych zaświadczeń wynikało m.in., że testy zostały wykonane we Lwowie 21 stycznia w godzinach popołudniowych, czyli kilkanaście godzin po prowadzonej właśnie kontroli granicznej.

Reklama

Cudzoziemcy zostali przesłuchani w charakterze świadków, otrzymali odmowy wjazdu i zostali zawróceni na Ukrainę. Ostatecznie laboratorium, które rzekomo wystawiło zaświadczenia zaprzeczyło, aby kontrolowani cudzoziemcy kiedykolwiek wykonywali tam testy. Decyzję o konsekwencjach prawnych wykorzystania fałszywek podczas kontroli podejmie sąd.

W 2022 roku funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili na podkarpackich przejściach granicznych 15 podrobionych dokumentów covidowych, w tym jeden certyfikat przedstawiony przez obywatela Polski. W 2021 roku ujawniono łącznie 17 takich dokumentów.

Reklama
Poprzedni artykułPijany rowerzysta najechał na auto. Dostał mandaty 20 i 2500 zł
Następny artykułSytuacja epidemiczna na Podkarpaciu. Głos zabrała wojewoda podkarpacki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj