Strona główna PRZEMYŚL Pijany rowerzysta najechał na auto. Dostał mandaty 20 i 2500 zł

Pijany rowerzysta najechał na auto. Dostał mandaty 20 i 2500 zł

0
Reklama

Konsekwencje za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji spotkały 45-letniego mieszkańca Przemyśla. Rowerzysta miał 1,22 promila alkoholu w organizmie i najechał na samochód osobowy. Mężczyzna został ukarany mandatami.

Wczoraj o godz. 8.30, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego marki Opel. Do zderzenia doszło na ul. 3-go Maja  w Przemyślu. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy wstępnie ustali, że rowerzysta, w trakcie zjazdu z chodnika na drogę, najechał na osobowego opela, który w tym czasie próbował  wyjechać z parkingu.

Reklama

Od rowerzysty policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 45-letni mieszkaniec Przemyśla kierował rowerem mając w organizmie 1,22 promila alkoholu. Mężczyzna za spowodowanie kolizji poza drogą publiczną został ukarany mandatem w kwocie 20 zł. Drugi mandat, w kwocie 2500 zł, otrzymał za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Reklama
Poprzedni artykułHSW rozpocznie produkcję bezzałogowych wież ZSSW-30
Następny artykułUkraińcy z fałszywymi wynikami testów na Covid-19 zatrzymani na granicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj