Strona główna KROSNO Ukradł auto ze stacji paliw. Policyjny pościg za 19-latkiem

Ukradł auto ze stacji paliw. Policyjny pościg za 19-latkiem

0
Reklama

W wyniku pościgu policjanci zatrzymali 19-latka, który ukradł audi zaparkowane na terenie jednej z krośnieńskich stacji benzynowych. Jednak to nie jedyne przewinienie młodego mężczyzny. Zatrzymany odpowie m.in. za kradzież samochodu, złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj około godz. 19, z terenu stacji paliw przy ul. Zręcińskiej w Krośnie zostało skradzione audi. Oficer dyżurny krośnieńskiej komendy niezwłocznie powiadomił o zdarzeniu policjantów na terenie powiatu oraz sąsiednich jednostek. Podczas patrolu miejscowości Żarnowiec, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jedliczu zauważyli stojące na poboczu audi, które odpowiadało opisowi pojazdu skradzionego chwilę wcześniej ze stacji paliw.

Reklama

Za kierownicą siedział młody mężczyzna, który na widok radiowozu ruszył audi i zaczął uciekać w kierunku Jedlicza. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ruszając za nim w pościg. Mężczyzna ignorował wydawane przez funkcjonariuszy polecenia nakazujące zatrzymanie się do kontroli, zwiększał prędkość i powodował zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Na ul. Sikorskiego w Jedliczu, kierujący audi doprowadził do kolizji z radiowozem. Pomimo tego, policjanci zdołali wyprzedzić skradziony pojazd i uniemożliwić jego kierowcy dalszą ucieczkę. 

Okazało się, że za kierownicą audi siedział 19-letni mieszkaniec gminy Dukla, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna był trzeźwy, jednak pobrano mu krew do analizy laboratoryjnej na zawartość środków odurzających. 19-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Młody mężczyzna odpowie m.in. za kradzież samochodu, złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Reklama
Poprzedni artykułIntensywne szkolenia i ćwiczenia terytorialsów z Podkarpacia [foto]
Następny artykułSzczęśliwy finał poszukiwań zaginionego w placówki opiekuńczej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!