Strona główna WIADOMOŚCI Tysiące mieszkańców regionu bez prądu. Obradował Zespół Zarządzania Kryzysowego

Tysiące mieszkańców regionu bez prądu. Obradował Zespół Zarządzania Kryzysowego

0
Reklama

Intensywne opady śniegu spowodowały utrudnienia na drogach oraz awarie linii elektroenergetycznych. W województwie podkarpackim bez prądu było nawet 120 tys. mieszkańców. W tej sprawie – na polecenie wojewody Ewy Leniart – odbyło się dziś posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Z przedstawicielami samorządów oraz służb spotkał się wicewojewoda Radosław Wiatr. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, tylko od północy do godz. 11.00 w sobotę strażacy wyjeżdżali do zdarzeń 583 razy. Większość interwencji polegała na usuwaniu powalonych drzew i konarów z dróg oraz linii telekomunikacyjnych i energetycznych.

Reklama

Służby drogowe nie raportują już o utrudnieniach. Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne, w niektórych miejscach może zalegać jeszcze błoto pośniegowe. Zarządcy dróg oraz Policja apelują o ostrożną jazdę.

Ekipy pogotowia energetycznego nieprzerwanie pracują w terenie, lokalizując i usuwając awarie, których najwięcej odnotowano na południu regionu. Tam dodatkowe siły Państwowej Straży Pożarnej wesprą działania służb energetycznych.

Zgodnie z zapewnieniem służb utrzymania infrastruktury elektroenergetycznej, do godzin wieczornych większości odbiorców na terenie województwa zostanie przywrócone zasilanie.

Wicewojewoda Radosław Wiatr poinformował uczestników spotkania o możliwości skorzystania ze wsparcia Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

W dyspozycji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pozostaje magazyn sprzętu, przydatnego w usuwaniu przeszkód oraz awarii z jakimi się dziś mierzymy – zapewnił.

Pogoda w najbliższych godzinach będzie sprzyjać usuwaniu awarii. Aktualne prognozy nie przewidują intensywnych opadów śniegu.

Reklama
Poprzedni artykułLiczne wypadki w regionie. Miejscami było groźnie [foto]
Następny artykułWciąż kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!