Strona główna LUBACZÓW Turcy z fałszywymi austriackimi dokumentami zatrzymani na granicy

Turcy z fałszywymi austriackimi dokumentami zatrzymani na granicy

0
Reklama

W okolicach Budomierza na Podkarpaciu Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Mieli przy sobie fałszywe austriackie dowody osobiste. W dalszej podróży na Zachód Europy zamierzali podawać się za obywateli tego kraju.

Do zdarzenia doszło 6 października na odcinku polsko-ukraińskiej granicy, za który odpowiada placówka SG w Lubaczowie.

Reklama

W trakcie patrolu mundurowi znaleźli ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Dzięki niezwłocznie podjętym dzianiom granicznym z udziałem psa służbowego szybko ustalono sprawców. Byli to dwaj obywatele Turcji w wieku 20 oraz 39 lat. Mężczyźni mieli przy sobie tureckie dokumenty potwierdzające tożsamość. Dodatkowo w bagażach ujawniono fałszywe austriackie dowody osobiste z ich aktualnymi fotografiami. Imigranci chcieli wykorzystać je jako autentyczne w dalszej podróży na zachód. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy oraz planu wykorzystania fałszywych dokumentów. Zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Wkrótce w tej samej okolicy ujawniono kolejnego obywatela Turcji, który samochodem przyjechał w regon granicy. Jak ustalili funkcjonariusze SG, chciał odebrać zatrzymanych wcześniej cudzoziemców i przewieźć ich dalej na zachód. Okazało się, że mężczyzna posiada w Niemczech status uchodźcy.

O konsekwencjach prawnych czynów popełnionych przez cudzoziemców zdecyduje sąd.

Poprzedni artykułSiedmiu imigrantów ukrytych w kukurydzy. Chcieli dotrzeć do Niemiec
Następny artykułPolska firma będzie produkować szczepionki przeciw Covid-19

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!