Strona główna RZESZÓW Trzy osoby zatrzymane pod zarzutem kradzieży w sklepach

Trzy osoby zatrzymane pod zarzutem kradzieży w sklepach

0
Reklama

Rzeszowscy kryminalni mieli informację, że trzy osoby, w krótkich odstępach czasu, kilkakrotnie, w tym samym sklepie, kradło perfumy. Funkcjonariusze ustali dane tych osób. We wtorek, 23 stycznia, zatrzymali 23-letniego mężczyznę i 25-letnia kobietę. Oboje przyznali się do winy.

Zgromadzeniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z komisariatu na Śródmieściu. Przyjęli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i oszacowali wartość strat na blisko 9 tysięcy złotych. Następnie przesłuchali zatrzymanych.

Reklama

W toku wykonywanych czynności ustalili, kto i w jakim dniu, dokonał kradzieży, gdyż podejrzani działali w różnych konfiguracjach. 23-latek usłyszał 5 zarzutów kradzieży perfum o wartości ponad 4600 złotych, natomiast 25-letnia kobieta usłyszała łącznie 4 zarzuty. Śledczy oszacowali, że jej łupem padł towar o wartości blisko 2 tysięcy złotych.

Kryminalni ustalali trzecią osobę, która brała udział w złodziejskim procederze. 23-letniego mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, policjanci zatrzymali trzy dni później. On również usłyszał 5 zarzutów kradzieży mienia wartości ponad 2800 złotych. Mężczyzna, tak jak pozostała dwójka, przyznał się do winy.

Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Za kradzież cudzej rzeczy kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułSiłowo weszli do mieszkania, skąd 72-latka wołała o pomoc
Następny artykułWkrótce otwarcie hali serwisowej Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!