Strona główna WIADOMOŚCI „Trzeźwy weekend” na drogach w województwie

„Trzeźwy weekend” na drogach w województwie

0
Reklama

Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas „Trzeźwego weekendu”, na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali blisko 19 tys. kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 29 kierowców.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 18 995 kierujących. Podczas działań ujawnili 49 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 20 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 29 za przestępstwo.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Reklama
Poprzedni artykułGroźna kolizja w Widełce. Auto zatrzymało się w pionie
Następny artykułZderzenie auta z motocyklem. Jedna osoba w szpitalu [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!