Strona główna WIADOMOŚCI Trzeźwy poranek w regionie. Wyeliminowano kierowców na podwójnym gazie

Trzeźwy poranek w regionie. Wyeliminowano kierowców na podwójnym gazie

0
Reklama

Podkarpaccy policjanci zatrzymali 29 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach dzisiejszych działań „Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin skontrolowano blisko 12 tys. kierowców.

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości dziś od rana, prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Reklama

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 11 791 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 29 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 11 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 18 odpowie za wykroczenie.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama
Poprzedni artykułZnacznie przekroczył prędkość. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące
Następny artykuł72-letni kierowca wjechał w skarpę. Trafił do szpitala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!