Strona główna WIADOMOŚCI Trzeźwy Poranek na A4- policja skontrolowała kierowców

Trzeźwy Poranek na A4- policja skontrolowała kierowców

0
Reklama

Podkarpaccy policjanci z wydziałów ruchu drogowego, przeprowadzili wczoraj działania pn. „Trzeźwy Poranek na A4’’. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 3070 kierujących, zatrzymali 9, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Na Podkarpaciu, odcinek autostrady biegnie przez 6 powiatów. Wczoraj na terenie powiatów: jarosławskiego, przeworskiego, łańcuckiego, rzeszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego i dębickiego, policjanci ruchu drogowego równocześnie prowadzili akcję pn. „Trzeźwy Poranek na A4’’.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości wczoraj, prowadzili działania „Trzeźwy Poranek na A4’’. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze przez trzy godziny skontrolowali 3070 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 9 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych odpowie za wykroczenie.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama
Poprzedni artykułDramatyczne chwile na Jeziorze Solińskim
Następny artykułPijany 21-latek wjechał w kiosk. Trafił do szpitala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj