Strona główna WIADOMOŚCI Trudne warunki na drogach. Apelujemy o rozwagę!

Trudne warunki na drogach. Apelujemy o rozwagę!

0
Reklama

Warunki jakie dziś od rana panują na drogach powiatu leskiego, wymagają od kierowców zmiany techniki jazdy. W wielu miejscach nawierzchnia jest śliska, a to utrudnia jazdę kierowcom. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą spowodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

Intensywne opady śniegu sprawiły, że w wielu miejscach naszego regionu warunki na drogach są trudne. Mogą być niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi.

Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Droga hamowania istotnie się wydłuża, łatwo o poślizg i utratę panowania nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Nie zapominajmy o odśnieżeniu samochodu. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Ostrożność muszą też wykazywać piesi, bowiem w przypadku nagłego wejścia na jezdnię, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować.

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułWspominają leśników w Powstaniu Styczniowym
Następny artykułPodał się za amerykańskiego żołnierza. 50-latka straciła 100 tys. zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj