Strona główna TURYSTYKA Tego lata tysiące turystów skorzystało z drezyn rowerowych w Bieszczadach

Tego lata tysiące turystów skorzystało z drezyn rowerowych w Bieszczadach

0
Reklama

Prawie 50 tys. turystów w ciągu trwających wakacji zwiedzało Bieszczady korzystając z drezyn rowerowych. Ta atrakcja turystyczna rozwija się, jednak wiąże się to z tym, że od kilku lat w południowe rejony województwa nie ma pasażerskiego ruchu pociągów.


Rok temu  Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe przewiozły ponad 65 tys. osób, w tym roku inicjator projektu- Janusz Demkowicz, liczy na pobicie tego wyniku. W rozmowie z PAP mówi: W tym sezonie chętnych na takie zwiedzanie Bieszczad będzie znacznie więcej. Mamy 50 drezyn, które można wypożyczyć na stacjach kolejowych w Uhercach Mineralnych oraz w Ustrzykach Dolnych. Z tej pierwszej stacji kursujemy do Łukawicy, Stefkowej, Jankowiec i Olszanicy. Natomiast z Ustrzyk Dolnych jeździmy do Krościenka. Podróże trwają od 1 godziny do 2,5 godz. 

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe posiadają dwie stacje odjazdowe:

1. Uherce Mineralne STACJA GŁÓWNA – dawna stacja PKP znajdująca się przy drodze nr 84. W stacji znajduje się sklepik z pamiątkami.
2. Ustrzyki Dolne – odjazdy z dawnej stacji PKP znajdującej się przy dworcu PKS (tylko sezon letni).
Jak czytamy na stronie http://drezynyrowerowe.pl: Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to przedsięwzięcie, łączące turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej. Ta – bez wątpienia – najpiękniejsza trasa kolejowa w Polsce liczy ponad 140 lat! Jej uroki można podziwiać przemierzając ten odcinek drezynami rowerowymi, napędzanymi – tak jak w rowerze – siłą własnych mięśni nóg. Siedzibą wypożyczalni jest stacja kolejowa w Uhercach Mineralnych, położona na rozwidleniu tras drogowych wielkiej obwodnicy bieszczadzkiej biegnącej w stronę Ustrzyk Dolnych i drogi prowadzącej w kierunku Jeziora Solińskiego do Soliny i Polańczyka.

Reklama

Podróże na wyłączonej z ruchu linii kolejowej w Bieszczadach trwają od maja do końca października.

Na stronie Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych możemy sprawdzić rozkład jazdy i zarezerwować bilet. Planując wypad w te południowe krańce Podkarpacia zachęcamy do uwzględnienia tej niecodziennej przejażdżki.
Źr./ http://inforail.pl, http://drezynyrowerowe.pl

Reklama